niedziela, 16 lutego 2014

Przygotowania do sezonu ogrodowego

W piątek przyleciały szpaki. Przy otwartym oknie nie da się nie słyszeć ich świergolenia. Czyżby zimy miało już nie być? W sumie na to wygląda.
Wczoraj było tak ciepło, iż wczesnym popołudniem można było wypić kawę na tarasie. To chyba znak, że sezon ogrodowy za pasem.
Od jakiegoś czasu chodziła mi po głowie patchworkowa serwetka. No może patchworkowa, to za dużo powiedziane, nie mniej jednak na jej kompozycję składają się trzy tkaniny. Na początku myślałam, żeby z tłustej ćwiartki z czajniczkami zrobić ocieplacz na czajnik, ale ostatecznie padło na serwetkę.


Motyw czajniczków bardzo mi się podoba i nie wykluczone, że do serwetki dołączy inny stołowy dodatek.Zabierając się za szycie miałam nadzieję, że "machnę" serwetkę w godzinę. Zajęło mi to trochę więcej czasu. Najważniejsze jest, że efekt jest taki, jak zamierzałam.

4 komentarze:

 1. Pięknie odszyte rogi i w ogóle, śliczna!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żałuję trochę, że nie zrobiłam tak jak patchwork, na podbiciu, ale trudno, może jeszcze coś wykombinuję.

   Usuń
 2. Piękne tkaniny. Ciekawie zestawiłaś kolory, fajny pomysł z tymi paseczkami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te dzbanki bardzo mnie urzekły, do tego dobrałam resztę.

   Usuń

Drodzy Czytelnicy, miło mi będzie, jeżeli po lekturze tego posta napiszecie tu parę słów komentarza. Komentarze zawierające treści reklamowe i linki do blogów, sklepów itp będą jednak usuwane. W przypadku starszych postów komentarze są moderowane i pojawią się dopiero po zatwierdzeniu. Proszę o cierpliwość.