sobota, 19 listopada 2016

Kocyk dla nowo narodzonego mężczyzny

Jeszcze w październiku uszyłam kocyk dla nowego członka rodziny. Przygotowania do szycia tego kocyka rozpoczęły się jeszcze latem, kiedy to wraz z przyszłą mamą siedząc w ogrodzie pod lipą przeglądałyśmy tkaniny dziecięce w znanych nam krajowych sklepach internetowych. Nie powiem, ile tkanin z motywami dziecięcymi przejrzałam, ale padło na taką. Radosna i zdecydowanie chłopięca. Spód kocyka miał powstać z polaru minky. 
Potrzebne materiały zostały zakupione, a ja wcale nie spieszyłam się z szyciem, bo i po co?
Przyszło mi do głowy, że do kocyka warto wszyć zamek. Wszak nowy człowiek miał się pojawić na świecie zaawansowaną jesienią i dodatkowe wypełnienie kocyka wydało mi się pomysłem nie od rzeczy.
Z zasady lubiąc wynajdować sobie dodatkową robotę, oprócz zamka kocyk został również wyposażony w wypustkę. Obecnie w pierwszej z brzegu pasmanterii wcale nie jest łatwo kupić wypustkę w odpowiednim kolorze.


W dniu, w którym młody człowiek skończył jeden dzień postanowiłam wyposażyć kocyk w dodatkowe wypełnienie i jeszcze tego dnia tak wyekwipowana udałam się do szpitala na poznanie nowego członka rodziny. Zawinięty w ocieplony kocyk mój krewniak bezpiecznie wrócił do domu. Dzisiaj skończył dziesięć dni.

2 komentarze:

  1. Śliczny kocyk, będzie także świetną pamiątką. Brawo, dobra robota :-) Pozdrawiam serdecznie :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję. Na kocyku prezenty z okazji na rodzin się nie kończą, ale to temat na jeden z dalszych wpisów :) Pozdrawiam

      Usuń

Drodzy Czytelnicy, miło mi będzie, jeżeli po lekturze tego posta napiszecie tu parę słów komentarza. Komentarze zawierające treści reklamowe i linki do blogów, sklepów itp będą jednak usuwane. W przypadku starszych postów komentarze są moderowane i pojawią się dopiero po zatwierdzeniu. Proszę o cierpliwość.