czwartek, 24 kwietnia 2014

Pajęczyna, czyli rozpinacz serwetkowy - robótkowe innowacje

Dzisiejszy post pewnie nie okaże się zbyt atrakcyjny zdjęciowo, ale chciałam się podzielić z Wami czymś, co ostatnio opracowałam. Czuję się stuprocentową autorką, pomysłodawczynią, czy jak tam zwał, bo nigdzie czegoś takiego nie widziałam. 

Kto odwiedzał mój blog wcześniej zdołał już poznać mnie jako miłośniczkę serwet wszelakich, a choćbym nawet straciła wenę do robienia nowych, to i tak mam trochę do prania i konserwacji, więc mój najnowszy wynalazek przyda się na pewno.


Nie jest to pomysł całkiem nowy, bo chodził mi już od jakiegoś miesiąca po głowie, ale że z czasem krucho, to musiał sobie pochodzić. Makieta do napinania serwetek została sporządzona na bazie posiadających wspólny środek okręgów, przez który przechodzą linie pomocnicze dzielące koło na wielokrotności liczby 4 i 6, a dodatkowo na 10 części.

Najmniejszy okrąg ma średnicę 12 cm a największy 90 cm. No cóż, życzę sobie, żeby kiedyś mieć duży stół i tyle zapału, żeby zrobić serwetę o średnicy 90 cm i to na dodatek z cienkich nici :)


W moim mieszkaniu najlepszym miejscem do rozpinania serwetek jest oczywiście materac dużego łóżka. Tutaj też można dobrze zobaczyć rysunek linii pomocniczych. Te dzielące na 10 części nie są widoczne, ponieważ do ich wykonania użyłam białych nici. Wierzę, że jeżeli robicie serwety to skorzystacie z mojego pomysłu (miło mi będzie, gdy przy publikacjach swoich wersji podacie link do tego posta), a może macie własny patent?

8 komentarzy:

 1. Pomysł doskonały :) Gratulacje :) <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję, mam nadzieję, że sprawdzi się w praktyce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysł rewelacyjny! W wolnej chwili odgapię i będzie to moim lekarstwem do napinania wszelakich serwet, serweteczek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odgapiaj, odgapiaj, w razie czego służę pomocą i możemy to uszyć na spotkaniu

   Usuń
 4. Pomysł genialny w swej prostocie. Wprawdzie od dawna nie robię serwet, ale jak kiedyś będę czegoś takiego potrzebować, to już wiem, że sobie poradzę, bo rozwiązanie jest tak bajecznie proste i oczywiste, że to aż dziwne, że rzeczywiście nigdzie u nikogo tego wcześniej nie widziałam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję! Warto użyć kilku kolorów nici, żeby to później ogarnąć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniały pomysł! Też sobie taki zrobię i polecę koleżance. Fajna sprawa. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że Ci się ten pomysł spodobał. "Rozpiętość" pajęczyny można dostosować do swoich potrzeb, bo jak ktoś robi tylko małe serwetki, to po co mu taka o średnicy jednego metra :)

   Usuń

Drodzy Czytelnicy, miło mi będzie, jeżeli po lekturze tego posta napiszecie tu parę słów komentarza. Komentarze zawierające treści reklamowe i linki do blogów, sklepów itp będą jednak usuwane. W przypadku starszych postów komentarze są moderowane i pojawią się dopiero po zatwierdzeniu. Proszę o cierpliwość.